ERA Central - Bc. Martin Matela

O mně

Vážení současní i budoucí obchodní partneři,

vítám Vás na svém osobním profilu. Jmenuji se Martin Matela a jsem profesionální ERA makléř celosvětové realitní společnosti ERA. Pocházím z moravského města Zlín, kde jsem také vystudoval Univerzitu Tomáše Bati, Fakultu ekonomiky a managementu. Zakladatelem města byl Tomáš Baťa, jehož životní moudra mne doprovázejí celou mojí profesní kariérou. Každý z nás je originální, má specifické potřeby, zájmy, motivace ke svým činům a také své starosti a obavy. Věřím v to, že pokud chci úspěšně vyřešit potřeby svých klientů, je nutné najít společnou řeč a jednat v symbióze. Proto je mou filozofií zcela individuální přístup ke každému klientovi.

Pár slov k současnému realitnímu trhu

Za svoji kariéru v realitách jsem se setkal s mnoha lidmi z řady prodávajích, kupujících, či makléřů. Mohu zodpovědně říci, že každý z nich měl odlišný náhled a názor na situaci v realitním prostředí. Nechci zde hodnotit každý z názorů, jež byly pozitivní, negativní či neutrální, ale vím, že díky velké konkurenci realitních společností a velkého množství nekvalitních realitních makléřů, je současný realitní trh velmi nepřehledný a dost často se setkávám s označením: džungle. Protože probíhá boj o každého klienta, snaží se řada makléřů různými kličkami získat klienta na svoji stranu. Já jsem skálopevně přesvědčen, že jen díky transparentnímu jednání, můžeme zkvalitnit toto prostředí, ve kterém se pohybujeme. K tomu, aby to tak bylo, se snažím přispívat svým profesionálním přístupem, osobní etikou i etiketou. Další zlepšení vidím ve vysoko nastavených standardech společnosti ERA, všech kanceláří pod hlavičkou ERA a hlavně jejich makléřů.

Pár rad pro Vás, kteří chcete prodat svoji nemovitost

Určitě jste už slyšeli od svých příbuzných, známých, či kolegů z práce, že ve chvíli, kdy se rozhodli prodat svoji nemovitost, sepsali svoji nabídku a umístili ji na internet, telefon nepřestal zvonit. Želbohu 95% všech telefonátů byli zástupci realitních kanceláří. V prvních chvílích určitě velmi příjemné překvapení, že o jejich nemovitost je takový zájem, a proto došlo k několika schůzkám s makléři, kteří měli každý svou představu o prodeji jejich nemovitosti. Následovaly tři scénáře.

-V prvním případě zůstali majitelé neoblomní a zkoušeli nadále svoji nemovitost prodávat sami, s jakým úspěchem, to už nechme spekulacím.

-Ve druhém případě se rozhodli pro více realitních kanceláří s přesvědčením, že více je lépe. Výsledek opět nechme spekulacím.

-Ve třetím případě se z mnoha zástupců vyselektovalo pár vhodných a nakonec dostal jeden z nich prodej nemovitosti na starost.

 

Pokud se všemu tomuhle martyriu chcete vyhnout, věnujte největší část svých aktivit přípravě prodeje nemovitosti. Tato příprava a získání velmi užitečných informací Vám v budoucnu velmi usnadní, a hlavně urychlí prodej Vaší nemovitosti. V první řadě věnujte pozornost správnému nastavení ceny, protože v dnešní situaci, kdy na trhu nemovitostí převládá nabídka nad poptávkou, je tento aspekt více než důležitý. Také byste měli velmi dobře zvážit umístění nabídky na realitní servery a na internet celkově. Věřte mi, že zde není vhodné šetřit. Roky zkušeností ukazují na další důležitou věc: lidé, žijící v určité lokalitě, ji velmi neradi opouštějí. Zamyslete se proto, jak oslovíte tuto skupinu lidí a jak dáte do všeobecného povědomí skutečnost, že je zde nemovitost ke koupi. Dalším, neméně důležitým krokem, je výběr zájemců, pakliže se chcete vyhnout rádoby kupcům. Nebojte se zeptat zájemců, jak chtějí případnou koupi financovat, kolik už viděli nemovitostí a zda znají příslušnou lokalitu. Ovšem boj nekončí v žádném případě ve chvíli, kdy máte zájemce, který se vyjádří kladně ke koupi Vaší nemovitosti. Nastává další souboj, a to ten právnický. Nejsnazší variantou je najít ve vzájemné shodě jednoho právního zástupce, či notáře, vyhovujícího oběma stranám. Nicméně k tomu dochází velmi zřídkakdy a každá ze stran má svého vlastního zástupce. Proces složitého ladění smluv a téměř každé věty nemusím nikomu představovat.

Váš boj končí až ve chvíli, kdy máte peníze bezpečně na svém účtu a kupující v pořádku předanou a zapsanou nemovitost. Věřím, že tento náročný proces lze zvládnout, ale jsem přesvědčen o tom, že oslovením svého ERA makléře, který zná místo, kde právě svoji nemovitost prodáváte, máte zaručenu profesionalitu, bezstarostnost a úsporu už tak velmi cenného času, který může v poklidu strávit se svojí rodinou či přáteli.

 

Neváhejte se obrátit na ERA makléře, který Vám bude pevnou oporou při prodeji nemovitosti a v těžkých chvílích bude s Vámi na jedné lodi.

 

 

Pár rad pro Vás, kteří chcete koupit nemovitost

Každý kupující prochází téměř identickým procesem jako prodávající. Ve Vašem životě nastane situace, kdy chcete nebo musíte koupit nemovitost. Vím, že právě v tu chvíli se Vám v hlavě honí řada věcí, od představ o tom, jak by Váš vysněný byt, či dům měl vypadat, až po tu zásadní věc, tedy financování. V první fázi se rozhodnete, jak by nemovitost měla vypadat, jaká by měla splňovat kritéria a kolik budete schopni za takovou nemovitost utratit. Následně navštívíte realitní servery, protože je to ta nejsnazší cesta, jak se k takové nemovitosti dostat. A tady začínají první problémy. Najdete zde celou řadu nemovitostí, které nabízí mnoho realitních kanceláří, mezi tím i soukromé osoby. Pro které se tedy rozhodnout? Mé doporučení pro Vás je, v první fázi si zjistit co nejvíce informací o nemovitosti. Pokud je nabízena soukromou osobou, nebojte se zeptat, zda je osoba inzerující zároveň i majitelem konkrétní nemovitosti, a pokud ne, zda má právo ji vůbec nabízet. Vyhnete se případným nepříjemnostem, které Vás mohou stát nemálo finančních prostředků. Jedná-li se o nemovitost nabízenou realitní kanceláří, doporučuji zajímat se hlavně o ty, které jsou zde inzerovány pouze jedenkrát, nejlépe ještě si potvrdit informaci, zda je nemovitost nabízena výhradně či exkluzivně. Pouze v tomto případě Vám dokáže makléře poskytnout ucelené a pravdivé informace o nemovitosti a zajistit Vám kvalitní a plnohodnotnou prohlídku. Vyhnete se případnému nekorektnímu jednání ze strany majitele či zprostředkovatele a nebudete nemile překvapení informací např. o tom, že budete muset zaplatit k ceně nemovitosti ještě provizi makléře. Pokud Vaši nemovitost prodává ERA makléř, jste v dobrých rukou, protože se můžete těšit na korektní a profesionální přístup, nemusíte se bát vyžádat si pro Vás důležité informace o nemovitosti a prohlídka pro Vás bude příjemně strávený čas.

 

Pár rad pro začínající makléře

Vážení kolegové, berte povolání realitního makléře jako svůj životní styl. Je to nádherná práce, kdy se každý den můžete setkat s novými a jinými lidmi, kteří mají různé názory, potřeby či životní postoje. Vaše poslání je být těmto lidem oporou v nelehké životní situaci, kdy mnozí z nich poprvé v životě mají opustit něco, kde se narodili, vyrůstali a žili. Věřte, že jejich reakce mnohdy vycházejí právě z takovéto životní situace, proto se snažte jim porozumět a dát jim najevo, že jste tady, abyste jim pomohli tuto situaci zvládnout. Buďte profesionálové, buďte upřímní, buďte asertivní. Vrátí se Vám to a hlavně, pomůžete mi zkultivovat situaci na realitním trhu ze strany realitních makléřů.

 

Motto: Každá cesta začíná prvním krokem.

 

Vážení přátelé, pokud si myslíte, že spolupráce se mnou, či se kterýmkoliv kolegou ze sítě ERA, Vám bude přínosem, neváhejte a obraťte se na nás.

 

 

Jsme ERA, co pro Vás můžeme udělat?