O kanceláři | ERA Alka | ERA Česká republika

ERA Alka

Domů /  Seznam kanceláří /  ERA Alka /  O kanceláři

O kanceláři

ALKA Group® je nástupcem ALKA Reality®, která byla založena v roce 1991 a podniká tedy již 26 let na trhu s nemovitostmi a v developmentu. Za tuto dobu ALKA Reality® doslova spoluutvářela vzhled Prahy. Díky zaměření na development se podílela na přípravě, prodeji a realizaci velkých developerských projektů v oblasti residenční výstavby. Mezi její největší projekty patří např. jeden z prvních projektů tohoto typu v Praze, projekt Hvězda Petřiny, dále jeden z největších projektů Terasy Červený Vrch nebo architektonicky a jedinečnou lokalitou zajímavý projekt Blue Moon Závěrka. Zatím poslední z těchto realizací byla příprava a prodej pozemku o výměře 35,000 m2 v Praze 9 Letňany, Tupolevova ulice, kde brzy vznikne rozsáhlá rezidenční výstavba. Od roku 2006, kdy byla dokončena přestavba činžovního domu v Terronské ulici, kde obě společnosti v současnosti sídlí, na moderní administrativní budovu, jsme začali stále masivněji investovat do nákupu pozemků pro budoucí residenční a komerční projekty. V současnosti přímo vlastníme nebo máme významné podíly na pozemcích po celé České republice o celkové rozloze přesahující 200.000 m2.

Právě tato skutečnost spolu s nárůstem administrativy spojené s přípravou nových projektů a rovněž potřeba jejich následného prodeje a snaha o zachování a zlepšování poskytovaných služeb vedla k záměru rozdělit společnost na dvě společnosti: ALKA Reality®, která bude nadále poskytovat služby klasické realitní kanceláře a ALKA Development®, která bude zaměřená na rozvoj a správu vlastních projektů, které budou následně k prodeji či ke zprostředkování pronájmu svěřeny ALKA Reality®.

S ohledem na celostátní působnost nově vzniklé společnosti ALKA Development® bylo v roce 2009 vyhodnoceno jako strategicky nejlepší řešení spojení s významnou národní a mezinárodní sítí realitních kanceláří ERA®. Tento fakt nyní otevře projekty ALKA Development® širšímu rozsahu potencionálních klientů doma i v zahraničí. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto o přeměně ALKA Reality® na spojenou silnou skupinu ALKA Group®, která marketingově a ekonomicky zastřeší rozrůstající se aktivity všech společností a bude jim poskytovat finanční zázemí silné skupiny a patřičnou propagaci napříč trhem.

Nová ERA ALKA Reality přinese v tomto směru nejlepší možnost rozvoje celé skupiny a zejména jejích služeb pro stávající a nové klienty.

 

ERA Alka
Telefon: 233330060
Email: eraalka@era-reality.cz
Adresa: Terronská 947/49, Praha 6
Domů /  Seznam kanceláří /  ERA Alka /  O kanceláři