O mně | Dana Matěková | ERA Česká republika

ERA D-team - Dana Matěková

Domů /  Seznam makléřů /  ERA D-team /  Dana Matěková /  O mně

O mně

Jmenuji se Dana Matěková a v naší kanceláři ERA D-team jsem na pozici manažerky. Tato pozice pro mě znamená, nejenom možnost uplatnění mého temperamentu, předvídavosti, zdravého úsudku a schopnosti komunikace, ale i vcítění se do potřeb každého z našich makléřů. Je pro mě důležité vytvoření takových podmínek a pochopení, aby svou práci makléř nedělal jen pro nemalý příjem, ale hlavně, aby jeho prioritou byla  dobře odvedená práce a tím spokojený klient, resp. aby pro makléře byla jeho práce životním stylem.

Troufám si říci, že každý makléř má nelehký začátek a strnitou cestu, ale v okamžiku, kdy se dopracuje tam, že dělám to co ho naplňuje, může začít plnit své sny.

Aby se sny splnily i Vám……stačí se k nám jenom připojit!!!!

Jak se stát realitním makléřem/makléřkou u ERA D-team

Chcete se dozvědět více o práci realitního makléře a dostávat tolik, kolik si opravdu zasloužíte? Ukážeme Vám práci, která se stane Vaším životním stylem a bude Vás bavit. Uděláme z Vás úspěšného obchodníka s nemovitostmi……“

 

„Obchodní společnost hledá do mladého kolektivu realitního makléře. Vysoké pracovní nasazení - zajímavé finanční ohodnocení…..“

To je časté znění inzerátů realitních kanceláří, hledajících nové partnery pro své podnikání. Na trhu jsou žádaní, protože jejich služeb využívá čím dál více lidí, kteří se rozhodnou prodat svou nemovitost nebo hledají nějaké bydlení. Mohlo by se tedy zdát, že toto povolání nabízí nejen časovou flexibilitu, ale také mnoho příležitostí k výdělku. Nicméně nic není tak snadné, jak to na první pohled vypadá. Co všechno vlastně obnáší práce realitního makléře?

Jaké předpoklady musí realitní makléř mít

Obecně práce realitního makléře je velmi různorodá a zajímavá, ale také náročná a především, není vhodná pro každého. Dobrý realitní makléř se při své práci neobejde bez určitých vrozených povahových rysů.

  • obchodní duch
  • příjemný projev
  • dobrý vztah k lidem
  • výborné komunikační schopnosti
  • schopnost empatie
  • řidičský průkaz

Při výběru uchazečů o pozici realitního makléře v naší kanceláři nekladu až tak velký důraz na to co vystudovali a na jaké škole, ale spíše na to čím vším prošli, jaké mají zkušenosti, co chtějí dokázat a kolik si chtějí vydělat peněz.

V současné době u nás není činnost makléřů nijak limitována nutností dosažení speciálního vzdělání. Tato profese se u nás sice žádné škole nevyučuje, ale každý makléř má možnost absolvovat odborné školení a získat certifikát realitního makléře. Získaný certifikát by tak měl vypovídat o určitém stupni vzdělání i praxe a potažmo i důvěryhodnosti konkrétního makléře.

U naší kanceláře realitní makléř projde dvoutýdenním školením, organizovaným centrálou ERA reality, kde se seznámí se spoustou užitečných aktuálních informací od přednášejících odborníků. Posluchač se seznamuje s činností a řízením práce realitního makléře.  Do tohoto školení je nutná menší investice (troufám si říci, že bezkonkurenční) ale ten, kdo do něj investuje, si pak jinak váží své práce. Tomu, kdo má o tuhle práci vážný zájem a osvědčí se, se počáteční investice vrátí,". Proškolený realitní makléř je zároveň seznámen s příslušnými zákony, se stavebním právem, s praxí v oceňování nemovitostí, s náležitostmi kolem vlastnictví a nájmu bytů a nebytových prostor, s prodejem, koupí a správou nemovitostí. Naučí se hledat v katastru nemovitostí, ověřovat si informace, zařídit znalecký posudek, obeznámí se s kupní a zprostředkovatelskou smlouvu a mnoho dalšího.

Osobnost makléře

Prodej nebo koupě Vaší nemovitosti se hodně odvíjí od osobnosti agenta, od jeho schopností a důvěryhodnosti. Uvědomujeme si, že zákazník je citlivý na to, jak se k němu zástupce realitní kanceláře chová a vychází mu vstříc. Dbáme na to, že naši realitní makléři nesmí svým jednáním nikdy poškodit zájmy a práva klienta a už vůbec nesmí zneužít svého postavení v klientův neprospěch či bez jeho souhlasu zveřejnit důvěrné informace. Na druhou stranu není naší povinností seznamovat zákazníky s tím, co by měli vědět, ale když to neuděláme, můžeme mu pomoci v tom, že nebude mít další nečekané výdaje. Zájemci propadají všeobecné fámě, že se na realitách dá rychle zbohatnout. Ale stejně jako ostatní činnosti je to služba veřejnosti, a kdo se chová neseriózně, brzy skončí.

Realitního makléř musí být odborník v řadě oblastí

Náplň práce našeho realitního makléře nespočívá jen v hledání zájemců o prodej nebo koupi nemovitosti. Musí zprostředkovat jejich kontakt a získat důvěru obou stran (prodávající, ale i kupující), což vyžaduje výborné komunikační schopnosti. Makléř musí počítat nejen s různými požadavky obou stran, ale také s tím, že bude muset jednat s různými typy lidí a setká se i mnohdy se zbytečnými spory.

V okamžiku, kdy nastane, že o prodávanou nemovitost projeví zájem hned několik lidí, je úkolem makléře odhadnout, kdo ze zájemců je nejdůvěryhodnější a s kým bude pro prodávajícího nejvýhodnější podepsat kupní smlouvu. V tuto chvíli hraje roli nejen to, jakým způsobem hodlá zájemce nemovitost financovat, ale také makléřův odhad osobnosti zájemce, makléř by měl umět odhadnout, zda nehrozí, že by kupující v průběhu jednání od podepsání smlouvy ustoupil či neustále měnil své požadavky apod.

Při prodeji nemovitosti začínají naši realitní makléři vždy inzercí nemovitosti na internetu, v tisku a případně transparentem na dané nemovitosti. Musí udělat pěkné fotky a vyzdvihnout klady dané reality. Vystavením inzerátu, ale jeho práce nekončí, naopak teprve začíná tím, že provádí další kroky vedoucí k prodeji!

Po vystavení inzerátu makléř organizuje prohlídky nemovitosti se zájemci. Zahájí jednání se zájemci a zajistí rezervační i kupní smlouvy. Dále zajišťuje schůzky k jejich řádnému podepsání, pomáhá také s bezpečným uložením peněz. S tím souvisí i podání žádosti o převodu nemovitosti na katastr, vyřízení daňových záležitostí a převod energií na nového spotřebitele.

Součástí práce našeho realitního makléře bývá i zajišťování financování nemovitosti hypotékou. Rovněž může být nápomocen prodejci nemovitosti, který potřebuje rychle získat peníze kvůli uvalení exekuce na nemovitost, realitní makléř může jednat s exekuční společností a zajistit vše potřebné. Náš makléř spolupracuje i se správci insolventního řízení.

Dobrých realitních makléřů je stejně málo jako dobrých řemeslníků

Shrnutí práce pro realitní kancelář

Naši realitní makléři se pohybují v oblasti obchodů s nemovitostmi, stanovují ceny nemovitostí, zprostředkovávají obchody, poskytují poradenství a vůbec jsou přímo začleněni do dění souvisícího s realitním trhem. Stále cestují mezi klienty a svou kanceláří, udržují databázi nemovitostí, část svého pracovního času tráví za volantem automobilu a jednáním s klienty.

Od realitního makléře se očekává samostatnost a jednání na úrovni. Je to rozhodně atraktivní pozice. Přináší s sebou velkou míru nezávislosti, a to jak časovou, tak i finanční. Při své práci získají makléři také zajímavé a mnohdy důležité kontakty, které se mohou hodit i do budoucna.

Realitní makléř je prostě člověk, který je v centru dění a který u obchodů musí být. Jak se člověk dostane na pozici realitního makléře? Ze všeho nejdříve by měl získat vědomosti a znalosti, které se obchodování s nemovitostmi týkají.

JDETE DO TOHO S NÁMI?

...... neváhejte nás kontaktovat

   (+420) 777 064 400

 

V čem role realitního makléře spočívá?

Většina lidí kupuj nebo prodává nemovitost třikrát až čtyřikrát za život. Je to velice náročná transakce nejenom finančně, ale také psychicky. Například po podpisu rezervační dohody se prodávající a kupující dostává do situace, kdy mohou mít pocit, že nemají to co mají mít - buď nemovitost nebo peníze. Okamžikem, kdy je podepsána kupní smlouva, prodávající si uvědomí, že ještě nedostane peníze, protože půjdou do úschovy. Ale má pocit, že nemovitost už nevlastní, přestože na katastru je ještě uveden jako majitel. A kupující má s podpisem kupní smlouvy pocit, že bude platit kupní cenu za nemovitost, která mu v tento okamžik nepatří, protože na něj bude přepsaná až za několik dnů až týdnů. To vše způsobuje stres, a tímto stresem zkušený realitní makléř musí své klienty provést tak, aby se cítili bezpečně.

4 výhody, které vám přinese spolupráce se správným realitním makléřem

Klienti, kteří se rozhodli prodat nebo koupit nemovitost často nevědí zda se vyplatí spolupracovat s realitním makléřem. Zde vám nabízím své vyjádření k výhodám spolupráce s realitní kanceláří a realitním makléřem, ale pouze v případě těch správných, profesionálních a prověřených. Pojďme se podívat na shrnutí 4 hlavních výhod, které mapují činnosti makléřů a často nezbytnost v procesu prodeje.

1. Kompletní přehled o nemovitostech v konkrétní lokalitě

Každý realitní makléř naší kanceláře se pohybuje v daném segmentu již nějakou dobu, má tak logicky zmapovanou celou oblast a může tak nabídnout náhled na to, jaké jsou šance na prodej, má přehled o tržní ceně v dané lokalitě a má přehled co vlastně lidé nejčastěji hledají a jak jim vyjít vstříc.
Díky těmto zkušenostem určí konkrétní prodejní cenu, umí odhadnout dobu prodeje, nebo i případná rizika, která mohou být s prodejem spojena.

2. Úspora času, ale často také financí

Realitní makléř vám předevší ušetří čas. Je pravdou, že za jeho služby zaplatíte, ale pokud svůj čas přepočítáte na peníze, rozhodně je to částka adekvátní. Realitní makléř odpovídá na dotazy zájemců, domlouvá termíny prohlídek, komunikuje se zájemci, či se stará o samotnou propagaci. Právě ta je velmi důležitá a tak zatím co vy byste vložili inzerát někam na internet, realitní makléř pro vaši nemovitost vytvoří kvalitní marketing včetně inzerce na placených serverech, vytvoří letáky, osloví své klienty atd. To vše něco stojí, a tento servis již máte zahrnutý v domluvené provizi.

Náš realitní makléř na první schůzce představí prodávajícímu nejlepší obchodní strategii, jak nemovitost bezpečně prodat a vytvoří pro Vás srovnávací tržní analýzu. Následuje dohoda o tom, jak bude probíhat spolupráce, příprava k prodeji nemovitosti (je možný i homestaging), kvalitní nafocení nemovitosti a odosobnění nemovitosti, aby si v ní potenciální kupující uměl představit sebe sama.

V další fázi provádí makléř profesionální realizaci prohlídek. Makléř není jen „otvíračem dveří“, ale člověkem, který provádí celou obchodní záležitostí a jejími nástrahami a je k užitku oběma stranám.

Následně musí dovést obě strany – kupujícího a prodávajícího – ke společné vyvážené dohodě, kdy kupující i prodávající kupují respektive prodávají  za cenu, která je pro ně přijatelná.

Závěrem dojde k rezervování nemovitosti, které je podle mého názoru nesmírně důležitým procesem. Realitní makléř smluvním stranám vysvětlí průběh dokončení realitního obchodu a provede obě strany k podpisu kupní smlouvy. Práce realitního makléře končí přepisem vlastnických práv na katastru a předáním samotné nemovitosti.

3. Dokážete maximalizovat zisky z prodeje

Realitní makléř je především zkušený obchodník. Klienty v pozici kupujícího dokážou doslova „ukecat“ a jste-li ale na straně prodávajícího, můžete jeho obchodní talent využít právě pro svůj prospěch a to ve chvíli, kdy dojde na domlouvání konkrétní prodejní ceny. Zde realitní makléř především zdůrazní ony výhody, které souvisí s naceněním nemovitosti a vysvětlí, proč požadovaná sleva nemůže být reálná.

4. Získáte poradenství v oblasti práva a financí

Profesionalita naší realitní kanceláře dnes není jenom od toho, aby se klientovi pomohlo prodat nemovitost. Naše realitní kancelář se angažuje i v oblasti právního poradenství. A jelikož realitní právo není jednoduché, rozhodně se vám bude hodit právní servis, který máte v ceně služeb.

Podobně výhodné jsou ale i rady finančních poradců pracujících pro naší realitní kancelář. Ty pomohou ve chvíli, kdy jste v pozici kupujícího a plánujete nemovitost financovat hypotékou. Naši finanční poradci si neustále dělají průřez trhem, abychom věděli, zda klientovi skutečně nabízí to správné pro něho.

Dana Matěková
Jméno: Dana Matěková
Manažerka kanceláře
Telefon: 777 064 400
Domů /  Seznam makléřů /  ERA D-team /  Dana Matěková /  O mně