O mně | Bc. Pavel Beregsázi | ERA Česká republika

ERA RealPatria - Bc. Pavel Beregsázi

O mně

Jmenuji se Pavel Beregsázi a vítám vás na mých osobních ERA stránkách

Vstupem do oboru realitního jsem v roce 2008 nastartoval nejen zcela nové pracovní konání, ale doslova nový životní styl, jenž si práce realitního odborníka vyžaduje. Vždy jsem si zakládal na dobrých vztazích s ostatními lidmi a tvrdím, že dobrá pověst a důvěryhodnost je základem úspěšného obchodníka.

Jak vnímám práci realitního makléře na území České republiky?

My, jakožto obchodníci s nemovitostmi stále bojujeme s předsudky klientů (prodávajících i poptávajících) vůči nám zprostředkovatelům - obecně realitním makléřům.  Například Češi nejsou ještě stále za služby ostatních zvyklí zcela adekvátně platit a my se je musíme stále snažit přesvědčovat, že naše služba má pro ně důležitou přidanou hodnotu a vyplatí se jim s námi spolupracovat při prodeji či koupi nemovitosti.

Realitní trh se během let dosti změnil - od roku 2007 až 2008 praskla realitní bublina, ceny nemovitostí šli až do roku 2013 spíše dolů a ne všichni lidé byli bohužel ochotni a schopni toto akceptovat. V posledních letech se ale ceny nemovitostí opět odrazili ode dna a nyní jsou naopak na dosti vysoké cenové úrovni. Dosti tomu napomohly i nízké sazby hypoték a další aspekty.

Základ dobrého prodeje je hlavně v jednoduchosti a transparentnosti. Nabídka by neměla obsahovat mylné a nepravdivé informace, naopak by měla obsahovat veškeré informace, aby si poptávající mohl udělat reálnou představu o nabízené nemovitosti.

Je dobré mít exkluzivní smlouvu s kvalitní realitní kanceláří?

Rozhodně ano. Pokud nemáte jako prodávající exkluzivní smlouvu, tak problém bývá v tom, že realitní kanceláře mohou nemovitost nabízet za různé ceny, s různými i nepravdivými údaji, s různými – často nicneříkajícími fotografiemi a to pak pochopitelně většinu klientely odrazuje. To bohužel ale stále mnoho klientů nechápe a naivně si myslí, že čím více realitek jejich nemovitost bude nabízet, tím se zvýší úspěšnost jejich prodeje. To je samozřejmě velký OMYL!  Exkluzivní smlouva musí být jasně daná a musí v ní být přesně řečeno, co pro klienty my, jakožto realitní kancelář v rámci exkluzivity uděláme a jakým způsobem. Exkluzivní smlouva od nás vám jakožto prodávajícím garantuje to, že máte jednoho kvalitního zástupce při prodeji vaší nemovitosti a víte, s kým jednáte, na koho se můžete kdykoli obrátit a také za jakých podmínek bude prodej vaší nemovitosti probíhat. Na druhé straně je to i jistota pro nás zprostředkovatele prodeje vašich nemovitostí, že tu Vaši nemovitost prodáme právě my a to je pro nás impuls investovat o mnohem více času, úsilí a finančních prostředků, tzv. „dát do toho všechno, co je potřeba“.

Tohle je bohužel takové specifikum českého trhu. Když se podíváme na vyspělé trhy mnoha jiných zemí, jako např. Amerika, Kanada, západní Evropa a mnoho dalších, tak se tam prodává jen přes exkluzivní smlouvy. Takže není prostor pro různé nekalé praktiky. Zase na druhou stranu je tam realitní trh poměrně striktně regulován zákonem. Získat tam licenci není jednoduché a udržet si ji taktéž ne. U nás to bohužel může dělat každý a trh podle toho také vypadá, bohužel – u nás v republice je spousta věcí jaksi tak jinak….nicméně věřím, že se vše změní k lepšímu i u nás a realitní trh dostane dříve či později „zdravější tvář“.

Za dobu svého působení jsem úspěšně zrealizoval dlouhou řadu realitních transakcí a stojí za mnou mnoho referencí mých spokojených klientů, kteří se na mě opětovně s důvěrou obracejí. Např. "mám" jednu rodinu, které jsem během necelých 2 let zrealizoval již 5 transakcí (3 prodeje, 1 koupi a 1 nájem bytů).

Nicméně naše práce vyžaduje neustálého učení se novým věcem a přizpůsobování se podmínkám trhu. I když se snažíme všestranně zdokonalovat, řešíme mnohdy  případy na hranici realizovatelnosti (jak fyzické tak psychické) a o to více nás poté těší úspěšné dokončení takovýchto případů. Naši klienti dostanou vždy kompletní servis od „A až po Z“, aby jejich realitní obchod proběhl bez jakýchkoli starostí a hlavně spolehlivě a dle jejich představ.


Vážím si důvěry svých klientů a jsem tu pro Vás.