Načítání...
MENU

Vinný sklep v obci Dyjákovičky

___Nabízíme Vám velmi pěkný vinný sklep, s vlastním pozemkem o rozloze více než 700 m2. Objekt se nachází nedaleko obce Dyjákovičky na Znojemsku.
___Rok výstavby není přesně znám, jelikož sklípek postavili německy hovořící obyvatelé pohraničí, kteří naše území opustili po roce 1945. V sousedství je několik dalších sklepů využívaných především k původnímu účelu – tedy k výrobě vína.
___Lokalita je turisticky oblíbena, především v letních měsících je zde mnoho cyklistů nejen domácích, ale i z nedalekého Rakouska. Záměru využít objekt k ubytovacím účelům nenahrává fakt, že zde momentálně není zdroj vody. Obec výhledově plánuje přívod, ale není blíže specifikován časový horizont. Některé ze sousedních sklepů tuto situaci řeší vlastní studnou, voda se podle místních nachází asi ve 12 m hloubky v jílovém podloží. Naopak přívodem elektřiny sklep disponuje.
___Vnitřní prostory jsou poměrně velkorysé, lisovna, nacházející se hned za pěknými masivními dveřmi má výměru 38 m2, je zde také vstup do podkroví, které je potencionálně využitelné, ovšem v tuto chvíli slouží k uskladnění sena. Konstrukce střechy i krytina je vzhledem ke stáří v překvapivě dobrém stavu.
___Šíje spojující lisovnu se sklepem je víc než 6 m dlouhá a její šíře umožňuje dobrou manipulaci např. se sudy či demižony.
___Samotný křížový sklep na první pohled zaujme každého příchozího, protože vyvolává pocit, že je zde ukryto nějaké tajemství či poklad. Všechny chodby jsou téměř na centimetr přesně široké a celá konstrukce dokumentuje preciznost stavitele. Nejdelší chodba má délku téměř 4 m, další pak něco přes 2 m (zakončena archivem) a třetí 3,7 m. Výška klenby v nejvyšším bodě je 2,4 m.
___Celý objekt je velmi zajímavý, za povšimnutí určitě stojí i fakt, že podle územního plánu není na pozemku omezena zastavitelnost a takto rozlehlý pozemek u sklepů není zcela běžný.
___Obec Dyjákovičky má asi 600 obyvatel její výhodou je blízkost do Znojma, které je necelých 10 km daleko a autem trvá cesta 10 min. Další devizou je poloha v podstatě téměř na hranici s Rakouskem a proto zde potkáte v létě spoustu především německy hovořících cyklistů. V obci se nachází škola i obchod.
___Pokud se Vám nemovitost líbí, ale lámete si hlavu s financováním, rádi Vám poradíme.
___Velmi ráda Vás přivítám na osobní prohlídce. V případě zájmu nebo dotazů mě neváhejte kontaktovat na níže uvedeném telefonním čísle nebo pomocí e-mailu.