Načítání...
MENU

Vinný sklep ve velmi pěkném stavu a s pozemkem – Novosedly

Umístění vinného sklepu je zcela zásadní – nachází se na frekventované cyklostezce. Ve sklípku se pochopitelně prodávají vína vlastní produkce. Mimo vnitřní kapacity nabízí i venkovní posezení a je možné ho rozšířit díky pozemku, který se nachází na kopci za sklípkem.
Sklípek byl vystavěn kolem roku 1920 a kompletně zrekonstruován v roce 2014. Jeho kapacita činí 25 osob (při zachování komfortu).
Nechybí bar a sociální zázemí. Sklípek je společně s tím, který je pod penzionem Bellet (který nově rovněž nabízíme k prodeji), hojně využíván pro firemní a degustační akce.

Tradiční zachovalý vinný sklep v obci Novosedly, ze kterého stále dýchá jeho řemeslná zručnost. Je přístupný z obecní asfaltové komunikace s minimálním provozem. Původní stavba přibližně z roku 1900 byla využívána doposud k výrobě a skladování vína.
___Pozemek o celkové velikosti 161 m2 nabízí možnost výrazného rozšíření stávající stavby, či výstavby dalšího objektu. Potenciál je tedy velký a investici lze dobře zhodnotit.
___Prostor lisovny je šest schodů pod úrovní terénu a jeho přibližně čtvercová plocha má pěkných 27 m2. K dispozici je obecní vodovod a přívod elektrické energie 230 i 400 V.
Přes mírně se svažující šíji (4,8 x 1,6 m) se vchází do prostorného kvelbeného sklepa o délce 7,4 m a šířce 4,7 (35 m2). Tradiční vysoká klenba (2,8 m) je neporušená a na podlaze je stylová dlažba. Ať už využijete prostor pro archivaci, nebo pro řízené degustace, bude vždy architektonickou ozdobou stavby.
___Původní půdní prostor lze přestavět na příjemné ubytování pro 6 – 10 osob včetně zázemí
___Obec Novosedly jsou jen 12 kilometrů od vyhlášeného Mikulova a do termálních lázní V Laa an der Thaya je to rovných 20 km. Kolem se nachází bohatá síť cyklostezek lemujících rakouské pohraničí. Bez problémů lze dojet až k vodní nádrži Nové Mlýny. Ti zdatnější, pak až do Lednicko-Valtického areálu.

Většina milovníků vína zná název obce Novosedly především z etiket výborných lahví typicky Ryzlinku vlašského či Veltlínského zeleného. Pokud Vás láká myšlenka pořídit si přímo zde vlastní zázemí a místní vinařskou tradici doslova ,,zažít“ na vlastní kůži, nenechte si ujít tento sklípek!

_ _ _Nemovitost najdete v klidné sklepní uličce poblíž silnice vedoucí do Drnholce. V sousedství je několik sklípků s apartmány a podle informací místních se rekonstrukce dalších připravuje. Celá lokalita se tak brzy pravděpodobně ještě více zatraktivní. Tomu napomohla i nedávná rekonstrukce rozvodu elektřiny, obec zde také v nejbližší době plánuje dokončit pouliční osvětlení. Díky tomu, že ke sklípku náleží i navazující pozemek, je to ideální příležitost pro vybudování apartmánu, ať už k vlastnímu, či ke komerčnímu využití.
_ _ _Vnitřní prostory začínají hned po vstupu po původních dřevěných schůdcích lisovnou. Momentálně je tato necelých 30 m2 velká místnost prázdná. Nabízí se možnost vybudovat zde sociální zázemí, na volbě budoucího majitele pak už zůstane, zda bude chtít místnost vybavit spíše jako výrobní prostor nebo místo pro posezení u lahve dobrého vína.
Šíje spojující lisovnu se sklepem je víc než 4 m dlouhá zčásti z kamenného zdiva, klenba je vytvořena z cihel.
_ _ _Největší chloubou tohoto objektu je rozhodně samotný kvelbený sklep o ploše necelých 42 m2, je ve výborném stavu, kdy v loňském roce proběhla rekonstrukce podlahy klasickými, historickými cihlami. Zadní stěnu zdobí 3 výklenky, v těchto místech se dá ideálně dobudovat i archiv. Ve sklepě se nyní nachází 3 větší sudy, které slouží jako dekorace, po správném ošetření by se daly bez potíží využít i k uskladnění (zrání) vína.
_ _ _Nástavba má položen solidní základ v podobě betonové desky nad lisovnou a částí sklepa. Původní majitelé s budováním obytného prostoru začali, ale s ohledem na technický stav je ke zvážení, zda využít tento koncept nebo uskutečnit svůj vlastní projekt. My Vám v galerii představujeme možnost budoucího uspořádání při zachování aktuální dispozice. Pozemek nad sklepem je součástí prodeje, bez potíží Vám tedy poslouží k realizaci např. terasy, menší letní kuchyně i parkovacího místa/míst dostupných z obecní komunikace.
_ _ _V obci Novosedly se nachází kompletní infrastruktura (škola, školka, lékař, obchodní střediska, pošta, železniční stanice). Obcí s více než stovkou vinných sklepů a vyhlášených vinařství (Marcinčák, Kovacs, atd.) prochází cyklistické stezky. V těsné blízkosti je rybářský revír řeky Dyje, která vtéká do nedalekých Novomlýnských nádrží pod Pálavou. Do Mikulova je to autem 10 min, do Brna i Vídně necelá hodina.

_ _ _Máte-li jakýkoliv dotaz, případně byste si rádi rovnou domluvili termín prohlídky, neváhejte mi zavolat na uvedený kontaktní telefon. Se zajištěním financování Vám ráda pomohu.

_____Novostavba vinného sklepa s obytnou nástavbou, zkolaudováno v roce 2015. Schválený kolaudační proces umožňuje využívat tento objekt jak k výrobě a skladování vína, tak i k ubytování (přespání obsluhy).
Do lisovny o velikosti 37m2 se schází po několika schodech z ulice. Z lisovny do kvelbeného vinného sklepa 4,6 m2 x 7,5m (34,5 m2) sejdete v mírném spádu sklepní šíjí širokou 2,5 m. Celková užitná plocha sklepní části je 78 m2.
_____Vinný sklep je velmi pěkný a suchý. Podlaha kvelbeného sklepa je cihlová, podlaha lisovny dlážděná. V lisovně je přívod vody, výlevka, umyvadlo, malý kuchyňský koutek. V lisovně je možné topit elektrickým přímotopem, připojení kamen či krbu do komína je bezproblémové, aktuálně se komín nepoužívá.
_____Budova lisovny i ubytovací části se nachází na vlastním pozemku o velikosti 58 m2. Do ubytovacích prostor se vchází ze zadní části objektu po několika schodech přes pěknou terasu. Přes zádveří 2,2 m2 a kolem koupelny s WC a sprchou (4m) se vejde do „obýváku“ s malou kuchyňkou. V tomto pokoji najdete kromě jídelního stolu dvoulůžko + jednolůžko + rozkládací sedací souprava. Případně je k dispozici ještě další rozkládací lůžko. Celkem se zde tedy pohodlně vyspí až 6 osob. Celková plocha obytné části je 44 m2. Spolu se sklepem je tak užitná plocha celého objektu 122 m2 + terasa cca 10 m2.
_____Objekt je napojen na inženýrské sítě (elektřina a voda). Ohřev teplé vody v koupelně elektrickým bojlerem. Odpadní voda je řešena septikem a trativodem.
_____Stavba se nachází v lokalitě vinných sklepů v Novosedlech. V těsném sousedství je několik dalších podobných apartmánových sklepů. Parkování je možné přímo před sklepem.
_____V obci Novosedly se nachází kompletní infrastruktura (škola, školka, lékař, obchodní střediska, pošta, železniční stanice). Obcí s více než stovkou vinných sklepů a vyhlášených vinařství (Marcinčák, Kovacs, atd.) prochází cyklistické stezky. V těsné blízkosti je rybářský revír řeky Dyje, která vtéká do nedalekých Novomlýnských nádrží pod Pálavou. Do Mikulova je to autem 10 min, do Brna i Vídně necelá hodina.